شایعه قرارداد میلیاردی یک المپیادی!

مدتی است که در ابتدا در محیط مجازی و سپس در برخی نشریات خبری در مورد قرارداد سنگین یک خانم بازیگر با آستان قدس رضوی منتشر شده است. ظاهراً منشاء اولیه خبر مذکور سایت قانون است:

 مجری پروژه میلیاردی آستان قدس رضوی: در «زلال‌ بی‌انتها» هم مذهب بود، هم پول و هم اتفاقات ویژه

در این مصاحبه خانمی به نام سحر ریحانی ادعا کرده که برای ساختن یک فیلم به سفارش آستان قدس رضوی قراردادی یک و نیم میلیاردی بسته است. نکته‌ای که این خبر را به این وب‌لاگ مربوط می‌کند این قسمت از مصاحبه است:

«من دانشجوی صنعتی شریف هستم و چهار سال متوالی در المپیاد ریاضی برنده شدم. سال گذشته که برای مسابقه به کره رفته بودیم حاج آقای طبسی هم در مراسم تجلیل حضور داشتند. یک روز حرف رسید به این که خواسته‌های من چیست. من گفتم حاج آقا من خیلی دوست دارم در ایران دفتر تولید داشته باشم که از نظر بودجه و حمایت‌ها در سطح عالی باشد و حرف اول را بزند. گفتم حاج آقا دوست دارم آدم پولداری باشم. البته این فقط برای من آرزو بود چون می‌دانستم به قد و قواره من این حرف‌ها نمی‌خورد. ایشان ولی گفتند ایده خوبی داری ولی باید پله پله شروع کنی.»

هر کس با المپیاد ریاضی در ایران به اندازه کافی آشنا باشد می‌داند که با توجه به قوانین، ممکن نیست هیچ کس چهار سال در المپیاد ریاضی شرکت کند.

ولی با توجه به این‌که عموم مردم از جزئیات المپیاد در ایران مطلع نیستند لازم است همین‌جا (به عنوان مسئول کمیته ملی المپیاد ریاضی) اعلام کنم که از شروع المپیاد تا کنون هیچ عضوی از اعضای تیم المپیاد ریاضی ایران نه نام کوچکش سحر بوده و نه نام فامیلش ریحانی! در پنج سال اخیر نیز المپیاد بین‌المللی نه در کشور کره شمالی برگزار شده است و نه در کشور کره جنوبی!

البته نمی‌توان گفت آیا در این مورد چه کسی خلاف واقع گفته است. آیا خانمی به نام سحر ریحانی یا یک سایت یا یک خبرنگار؟

این ماجرا با تکذیب و سپس تکذیب تکذیب و... ادامه یافت:

تکذیب خبر قرارداد میلیاردی آستان قدس در مورد "زلال بی انتها"

در پی انتشار تکذیبیه از سوی سحر ریحانی؛ ‫توضیح قانون در باره یک مصاحبه‬

ادعای نخبگی ابهام آمیز یک بازیگر/ پاسخ بنیاد نخبگان به ادعای بازیگر

 

 

/ 0 نظر / 47 بازدید