نکته‌ای در مورد تصحیح برگه‌ها

با سلام خدمت همگی دوستان

 شاید جای این مطلب اینجا نباشد و اکنون برای گفتن آن کمی دیر، ولی در هر صورت، به عنوان عضو تیم، وظیفه خود می‌دانم که آن را بیان کنم:

 شاید برای خیلی‌ها این سؤال پیش آمده باشد که چرا علیرضا امسال هم دوباره نقره شد و این‌که چرا از سؤالی که بعد از امتحان با شکلک لبخند مشخص کرده بود، نمره 3 گرفت؟ جواب این سؤال به تصمیمی بر می‌گردد که مصحح‌ها گرفته بودند.

 امسال، مصحح‌ها برای این که امور مربوط به تصحیح راحت‌تر پیش برود، بدون این که نظر ژوری را دانسته باشند، تصمیم گرفتند برای راه‌حل‌هایی که جزو راه حل‌های اصلی سؤال نیستند و بارم بندی نشده‌اند، دو حالت در نظر بگیرند:

1) این راه حل کامل است و نمره 7 می‌گیرد.

2) این راه حل کامل نیست و به اندازه اشتراکش با راه حل‌های اصلی سؤال، نمره می‌گیرد.

به این ترتیب، آن چیزی که علیرضا در ورقه نوشته بود و فقط یک اشتباه نوشتاری کوچک داشت و با اصلاح آن سؤال در نیم خط حل می‌شد، جزو دسته 2 قرار گرفت و به آن نمره 3 داده شد. در جلسه نهایی ژوری، سر این تصمیم مصحح‌ها که بدون هماهنگی با ژوری گرفته شده بود، بحث زیادی شد، اما در نهایت چون مصحح‌ها این کار را برای همه برگه‌ها انجام داده بودند و زمان برای تصحیح دوباره برگه‌ها نبود، این تصمیم مصحح‌ها توسط ژوری پذیرفته شد و علیرضا در کمال ناباوری نقره شد.

پی‌نوشت: بخشی با عنوان سفرنامه آرژانتین (به روایت گودرز مهر) به ستون کناری وب‌لاگ اضافه شده است که به مرور زمان کامل خواهد شد.

/ 0 نظر / 35 بازدید