اعزام اولین گروه تیم المپیاد ریاضی

همان‌طور که در یادداشت قبل اشاره شد، بر خلاف برنامه‌ریزی اولیه، به دلیل تأخیر در آماده شدن ویزای آلمان، اعضای تیم در تاریخ 26 تیر اعزام نشدند و به دلیل کمبود بلیت به دو گروه تقسیم شدند؛ گروه اول بامداد امروز پنج‌شنبه 27 تیر تهران را به مقصد فرانکفورت ترک کردند و در حال حاضر در فرودگاه منتظر فرارسیدن زمان پرواز بعدی به سمت بوگوتا، پای‌تخت کلمبیا هستند.

گزارش آقای صلواتی:

«سلام، عباداتتون قبول باشه، گروه ما متشکل از دکتر رستگار، سرکار خانم بداغی، خانم ترکمان و بنده (عرفان)، رأس ساعت 6 صبح به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) به سلامت در فرودگاه فرانکفورت به زمین نشستیم. خوشبختانه در فرودگاه امام خمینی (ره) کارت پرواز فرانکفورت به بوگوتا را هم گرفتیم و در نتیجه إن شاء الله مشکلی از نظر کنترل ویزا نخواهیم داشت. زمان پرواز ما به بوگوتا ساعت 14:30 است.»

گروه دوم به سرپرستی دکتر علیشاهی و شامل پنج عضو دیگر تیم است. متأسفانه به دلیل مشکلات پیش‌آمده جناب آقای عین اله زاده هم‌راه تیم نخواهند بود.

به همین مناسبت ایشان نامه‌ای برای اعضای تیم نوشته‌اند که با اجازه‌شان، با کمی ویرایش در ادامه می‌آید:

با سلام به تیم ریاضی ایران!

همان‌طور که ممکن است مطلع شده باشید، به علت مشکلاتی که برای باشگاه به وجود آمد، من از همراهی با تیم بازماندم. با این وجود از این‌که در این مدت با شما در راه المپیاد همراه بودم بسیار خوشحالم و برای شما سفر خوب و پر از خاطره‌ای آرزو می‌کنم. مطمئنم که با همراهی دکتر رستگار، دکتر علیشاهی، خانم بداغی و عرفان عزیز با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد (إن شاء الله) و اگر کمی توکل و اعتماد به نفس را چاشنی کار کنید می‌توانید به بهترین رتبه‌ها در امتحان دست پیدا کنید و دوستان و معلمان خود را با این موفقیت خوشحال سازید. کسب چنین موفقیت‌هایی می‌تواند کمکی به ایجاد انگیزه در تحصیل و کار علمی برای دانش‌آموزان مملکت ما بکند، بنابراین بدون این‌که هیچ‌گونه استرس و اضطرابی در امتحان احساس کنید، خودتان را عضو یک تیم و نماینده‌ی یک کشور بدانید و در دست‌یابی به نتیجه‌ای خوب، هم‌دیگر را یاری کنید...

دائما در شادی یاران خویش         پای می‌افشرد ایرج میرزا

(به جای «ایرج میرزا» بخوانید «مصطفی»!)

با آرزوی موفقیت برای شما در این عرصه و عرصه‌های مهم‌تر زندگی

دوست‌دار شما

مصطفی عین اله زاده

بیت استفاده‌شده از شاعر بنام، ملک الشعرای بهار است ولی من هر چه تلاش کردم، نتوانستم آن را موزون بخوانم!

/ 0 نظر / 44 بازدید